Webinar Przemysłu Przyszłości: Przemiana w czasach pandemii

26.05.2020

Czy przemysł 4.0 jest rozwiązaniem na ten i nadchodzące potknięcia globalnej gospodarki? W spotkaniach z przedstawicielami polskich firm postaramy się przedstawić jak wdrożenia różnych aspektów p4.0 (technologicznych i organizacyjnych) przyczyniły się do podtrzymania i rozwoju działalności firm w obliczu pandemii koronawirusa.

 

W ostatnim spotkaniu mini-cyklu związanego z pandemią koronawirusa skupimy się na aspekcie zdecydowanie bardziej makroskopowym. Rozmawialiśmy już o tym, jakie działania zostały podjęte w firmach żeby - przez transformację produktu - dostosować się do nowych warunków. Poruszaliśmy temat roli pracowników i wyzwań związanych z zarządzaniem nimi. Zakończymy rozmawiając z firmami, które przed kryzysem (lub na jego początku) wdrożyły strategie, które w efekcie doprowadziły do utrzymania działalności w czasie, w którym większość przedsiębiorców wołała o pomoc. Pokażemy jak zmieniło się zapotrzebowanie na technologie sztucznej inteligencji, odpowiemy na pytania czy przemysł zaczął chcieć korzystać z niej w celu przewidywania załamań. Przeanalizujemy również wpływ kryzysu na zautomatyzowaną firmę pokazując, jak bardzo (i czy w ogóle) jest ona odporna na tąpnięcia światowej gospodarki.

Agenda

10:00 Otwarcie pokoju konferencyjnego
10:10 – 10:30

Platforma Przemysłu Przyszłości – przedstawienie

Przedstawienie organizatora spotkania oraz oferowanych przez niego narzędzi dla polskich przedsiębiorców.

10:30 – 10:50

Wizja kryzysu w przemyśle 4.0

Dawid Paruzel – DPS Systems. Dawid opisze w jaki sposób wprowadzenie odpowiednich mechanizmów automatyki w systemach zarządzania przedsiębiorstwem (ERP, MES, WMS) zgodnych z P4.0 ułatwiło zarządzanie kryzysowe w firmie. Głównie skupi się na łańcuchu dostaw oraz komunikacji pionowej i poziomej. Zahaczy także o komunikację z klientami.

10:50 – 11:00 Sesja pytań / odpowiedzi
11:00 – 11:20

Zarządzanie firmą wdrażającą rozwiązania AI w czasach COVID

Piotr Krajewski – CEO w Stermedia.ai – opowie nam jakich perturbacji doświadczyła jego firma, jak sobie poradzili oraz do jakich wniosków doszli. Całość przekazu oparta będzie na praktycznych przykładach dotyczących szerokiego spektrum odbiorców.

11:20 – 11:30 Sesja pytań / odpowiedzi
11:30 – 11:50

Wdrożenie strategii kryzysowej w rzeczywistej firmie produkcyjnej

Jakub Kaszuba – Prezes Zarządu Base Group – przedstawi w rozmowie narzędzia i metody, jakie zostały wdrożone w zarządzanej przez niego firmie po pojawieniu się koronawirusa. Czy wcześniejsze wdrożenie QRM pomogło w utrzymaniu produkcji?

11:50 – 12:00 Sesja pytań / odpowiedzi
12:00 – 12:15 Podsumowanie / zaproszenie na kolejne wydarzenia/ dyskusja z uczestnikami

Warunki uczestnictwa

Webinar jest darmowy.

Obowiązuje limit miejsc, dlatego prosimy o rejestrację na wydarzenie.

Rejestracja odbywa się na zewnętrznej stronie, której administratorem jest Platforma Przemysłu Przyszłości.

Aby zarejestrować się prosimy kliknąć w poniższy link. 

 

Rejestracja na webinar

 

W przypadku używania programów blokujących reklamy prosimy o wyłączenie go na czas rejestracji.

Rejestracja zakończona

Zapraszamy na inne wydarzenia

Organizator

Platforma Przemysłu Przyszłości

Kontakt do koordynatora

Przemysław Kowalski
tel. +48 607 154 684

Udostępnij wydarzenie